Dbamy o najwyższe standardy opieki w UE
Sekcja Opieki działająca przy IPP jest największą organizacją wspierającą polskie firmy delegujące opiekunki do Niemiec.
Ze wsparcia IPP korzysta co roku ponad 2400 firm zajmujących się transgranicznym i nowoczesnym zatrudnieniem, w tym ponad 700 polskich i niemieckich agencji opieki.

Jesteś tutaj

skrajnie niekorzystne rozstrzygnięcia sądowe dotyczące delegowania za granicę

Szanowni Państwo!

W ostatnich miesiącach sądy powszechne na masową skalę przyznają rację Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, który:

restrykcyjnie rozumie obowiązek podlegania ubezpieczeniom społecznym w Polsce na miesiąc przed delegowaniem (przy poświadczaniu A1 „na jeden kraj”),
rozszerzająco traktuje zasadę pracy marginalnej (przy poświadczaniu A1 „na dwa kraje”),
stwierdza „pozorność” w firmach, w których zleceniobiorcy wykonują zadania w Polsce w zakresie promocji, rekrutacji i szkoleń (przy poświadczaniu A1 „na dwa kraje”),
restrykcyjnie traktuje zasadę 25% działalności krajowej (przy poświadczaniu A1 „na jeden kraj”)
i w konsekwencji odmawia poświadczenia formularzy A1, a wydane formularze A1 wycofuje z mocą wsteczną.

Inspektorzy ZUS jeżdżą po kraju i kontrolują firmy. Rozpoczęło się niespotykane dotąd polowanie na czarownice. Zagraniczne instytucje kontrolne zlecają podważanie formularzy A1 nawet w przypadkach firm, które już dawno zaprzestały działalności gospodarczej, są w likwidacji, upadłości. ZUS na masową skalę „wyrzuca” polskich pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców z polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, pozbawiając ich jakiejkolwiek ochrony, a polskie firmy doprowadzając do upadłości. Orzecznictwo to pokazuje, jak ważne jest prawidłowe dokumentowanie delegowania. Firmy, które stosują przemyślane dokumenty, przechodzą bez problemów wszystkie postępowania kontrolne w kraju i za granicą. Pozostałe firmy, zwłaszcza te, które nie przywiązują żadnej wagi do umów, oświadczeń, regulaminów, ogólnych warunków, skazane są na zagładę. Trwa nowe rozdanie na rynku: przewidujemy, że w ciągu dwóch lat z rynku zniknie 60% firm delegujących. Rynek jednak nie lubi próżni. Ich miejsce zajmą pozostałe firmy, które są profesjonalnie zarządzane, które stosują sprawdzoną dokumentację i które są prawidłowo reprezentowane w procedurach kontrolnych. Stawką jest rynek wart wiele miliardów euro rocznie i ponadprzeciętne - w porównaniu z rynkiem polskim – zyski z delegowania.

Wyczerpujące komentarze do przepisów o delegowaniu pracowników: www.delegowanie.pl/komentarze

Ponad 2100 stron rzetelnych, dogłębnych opracowań, przykładów z praktyki i orzecznictwa. Całość podzielona na siedem tomów. „To prawdziwa ‘Biblia Delegowania’, obowiązkowa lektura dla każdego, kto zajmuje się transgranicznym zatrudnieniem.”- Portal Delegowanie.pl; „Po raz pierwszy pojawia się na rynku wydawniczym kompletne i wyczerpujące opracowanie dla firm delegujących pracowników za granicę.” - dr Joanna Bzdok Instytut Zatrudnienia Transgranicznego; „Nikt nie zna się lepiej, niż Major, na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej”
Tygodnik „Wirtschaftswoche”.

Publikacje książkowe i ebooki n/t delegowania za granicę pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców: www.delegowanie.pl

Wyczerpujące analizy podatkowe, ubezpieczeniowe i prawne na wszystkie tematy nurtujące firmy delegujące.

 

Miesięcznik delegowanie: www.delegowanie.pl/miesiecznik_delegowanie

Co miesiąc wszechstronne opracowania, analizy praktyków, najnowsze orzecznictwo na kluczowe tematy relewantne dla firm kierujących za granicę pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.

Kancelaria Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Kancelaria Brighton&Wood świadczy specjalistyczne usługi doradztwa prawnego, księgowości płac oraz usługi outsourcingowe dla firm delegujących polskich pracowników do pracy za granicą. Jest to jedyna na rynku niszowa kancelaria zajmująca się wyłącznie transgranicznym zatrudnieniem pracowników.

Obsługa prawna, podatkowa i w zakresie A1 dla firm delegujących

Obsługa prawna, podatkowa i w zakresie A1 dla firm delegujących

Dokumentacja dla firm delegujących opiekunki do Niemiec

Dokumentacja dla firm delegujących opiekunki do Niemiec

Seminaria n/t delegowania opiekunek


Seminaria n/t delegowania opiekunek

Członkostwo w Sekcji Opieki IPP