Dbamy o najwyższe standardy opieki w UE
Sekcja Opieki działająca przy IPP jest największą organizacją wspierającą polskie firmy delegujące opiekunki do Niemiec.
Ze wsparcia IPP korzysta co roku ponad 2400 firm zajmujących się transgranicznym i nowoczesnym zatrudnieniem, w tym ponad 700 polskich i niemieckich agencji opieki.

Jesteś tutaj

Niemieckie agencje opieki poszukują partnerów w Polsce: Katalog Rzetelnych Agencji Opieki (KRAO)

Podczas ostatniej konferencji w Berlinie, polskie firmy członkowskie IPP nawiązały liczne relacje biznesowe z wiodącymi niemieckimi firmami wyspecjalizowanymi w pozyskiwaniu podopiecznych dla polskich agencji opieki, które delegują opiekunki do Niemiec.

Kolejne spotkanie z niemieckimi firmami odbędzie się po Nowym Roku.

Biuro IPP w Berlinie jest łącznikiem między polskimi a niemieckimi firmami operującymi w branży opieki domowej w Niemczech.

Od listopada 2015 roku działa w Berlinie biuro Izby Pracodawców Polskich. W pięknym zabytkowym budynku w prestiżowej Berlińskiej lokalizacji mieści się Centrum Obsługi Polskiego Eksportu w Niemczech (COPEN) oraz Forum Agencji Opieki w Niemczech (FAO). Biuro świadczy nast. wsparcie dla polskich firm delegujących:

 • Obsługa polskich agencji opieki działających w Niemczech
 • Nawiązywanie kontaktów z niemieckimi partnerami biznesowymi
 • Pozyskiwanie niemieckich klientów-podopiecznych i ich rodzin z pominięciem niemieckich pośredników
 • Informacje n/t zasad działania na terenie Niemiec przez polskie agencje opieki
 • Informacje n/t delegowania opiekunek do Niemiec
 • dokumentacja dla polskich firm usługowych i agencji zatrudnienia związana ze świadczeniem usług na terenie Niemiec,
 • przechowywanie dokumentów na terenie Niemiec,
 • reprezentant do kontaktu z niemieckim urzędem celnym,
 • zakładanie spółek w Niemczech,
 • ubieganie się o zezwolenie na pracę tymczasową w Niemczech,
 • adres do korespondencji w Niemczech,
 • niemiecka centrala telefoniczna,
 • adres rejestracyjny w Niemczech.

Wszystkie usługi zarezerwowane są dla członków Izby Pracodawców Polskich. Do dyspozycji polskich firm są niemieccy prawnicy, doradcy podatkowi, notariusz, biegli rewidenci i księgowi. Obsługa polskich firm odbywa się w j. polskim, a także w j. niemieckim, angielskim i francuskim. Obsługa dot. rynku niemieckiego odbywa się także w polskich biurach Kancelarii Brighton&Wood w Krakowie i w Warszawie.

Sekcja Opieki działająca przy IPP jest największą organizacją wspierającą polskie firmy delegujące opiekunki do Niemiec.
Ze wsparcia IPP korzysta co roku ponad 2400 firm zajmujących się transgranicznym i nowoczesnym zatrudnieniem, w tym ponad 700 polskich i niemieckich agencji opieki.

Na prośbę tych firm Izba Pracodawców Polskich przygotowuje katalog rzetelnych polskich firm, które delegują opiekunki do Niemiec.

We współpracy z wiodącymi niemieckimi firmami zajmującymi się opieką domową w Niemczech Izba Pracodawców Polskich oraz działający przy Izbie Instytut Opieki przygotowują zamknięty katalog wiarygodnych partnerów polskich – sprawdzonych polskich agencji opieki. Celem utworzenia Katalogu Rzetelnych Agencji Opieki (KRAO) jest kierowanie najlepszych zleceń wyłącznie do wyselekcjonowanych i sprawdzonych polskich firm.

Prosimy Państwa o przesyłanie nam reklamy – informacji o Państwa firmie (jedna strona A4, kolor, format PDF, w j. niemieckim). Katalog zostanie dostarczony nie tylko wszystkim niemieckim firmom, które obcene były na ostatniej konferencji w Berlinie, ale także wszystkim ponad 550 podmiotom niemieckim operującym w branży opieki domowej w Niemczech, które korzystają z serwisów Informacyjnych IPP i które wyraziły takie życzenie.

Na najbliższej Konferencji Praktyków Delegowania, która odbędzie się w Krakowie już w najbliższy czwartek (http://delegowanie.pl/seminaria), omówione zostaną cel i zasady funkcjonowania Katalogu Rzetelnych Agencji Opieki (KRAO). Katalog 2018 ukaże się już na początku stycznia 2018 r. Kolejna edycja katalogu przewidziana jest dopiero za rok. Publikacja oraz cały Projekt „Katalog Rzetelnych Agencji Opieki (KRAO)” finansowane są z Programu Polsko-Niemieckiej Współpracy w zakresie Opieki Domowej. Operatorem Programu jest działający przy IPP Instytut Opieki (www.InstytutOpieki.eu).

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani pozyskaniem nowych partnerów w Niemczech i nowych-lepszych zleceń, prosimy o przesłanie nam przygotowanej w języku nmieieckim reklamy/informacji o Państwa firmie do dnia 15.12.2017 r. używając tego formularza (www.PflegeInstitut.eu/katalog2018)

Obsługa prawna, podatkowa i w zakresie A1 dla firm delegujących

Obsługa prawna, podatkowa i w zakresie A1 dla firm delegujących

Dokumentacja dla firm delegujących opiekunki do Niemiec

Dokumentacja dla firm delegujących opiekunki do Niemiec

Seminaria n/t delegowania opiekunek


Seminaria n/t delegowania opiekunek

Członkostwo w Sekcji Opieki IPP