Dbamy o najwyższe standardy opieki w UE
Sekcja Opieki działająca przy IPP jest największą organizacją wspierającą polskie firmy delegujące opiekunki do Niemiec.
Ze wsparcia IPP korzysta co roku ponad 2400 firm zajmujących się transgranicznym i nowoczesnym zatrudnieniem, w tym ponad 700 polskich i niemieckich agencji opieki.

Jesteś tutaj

delegowanie do Niemiec: najnowsze wyjaśnienia niemieckich urzędów korzystne dla polskich firm; pozyskiwanie nowych zleceń od niemieckich kontrahentów

Szanowni Państwo!

Kancelaria Brighton&Wood, wiodąca kancelaria obsługująca polskie firmy delegujące personel za granicę, przekazała nam najnowsze, wydane niedawno wyjaśnienia niemieckich władz dotyczące minimalnego wynagrodzenia w Niemczech. Są one w kilku punktach niezwykle korzystne dla polskich firm. Dotyczą m.in. kwalifikacji diet i innych podobnych płatności oraz kwater pracowniczych i możliwości dokonywania potrąceń.

Omówione zostanie także poluzowanie polityki kontrolnej przez niemieckie władze.

Podczas spotkania omówione zostaną możliwości nawiązywania współpracy z niemieckimi kontrahentami poprzez sieć kontaktów Izby Pracodawców Polskich. Od kwietnia 2015 roku swoje biuro w Krakowie i Warszawie ma największe zrzeszenie niemieckiego biznesu. Bundesverband Mittelständische Wirtschaft (BVMW) zrzesza aktualnie ponad 270 tysięcy niemieckich przedsiębiorców. Dają oni zatrudnienie na terenie Niemiec ponad 9 milionom osób. Na terenie Niemiec funkcjonuje ponad 300 biur BVMW. W najważniejszych krajach – partnerach biznesowych Republiki Federalnej Niemiec BVMW posiada własne biura. Od kwietnia 2015 roku funkcjonują dwa nowe biura BVMW w Polsce: w siedzibie Kancelarii Brighton&Wood w Warszawie oraz w budynku Izby Pracodawców Polskich i portaluwww.delegowanie.pl w Krakowie (www.ipp.org.pl/cbz).

 „Z zrzeszeniem BVMW współpracujemy ściśle od ponad 10 lat w europejskich strukturach. W styczniu 2015 roku podjęliśmy decyzję o zacieśnieniu bilateralnej współpracy. Naszym niemieckim partnerom oddaliśmy do dyspozycji niemieckojęzyczny personel biura w Warszawie oraz w oddanym w 2015 roku biurowcu IPP i portalu Delegowanie.pl w Krakowie. Biuro w Warszawie mieści się w najstarszej, niezburzonej podczas zawieruchy wojennej kamienicy. Wyremontowała go dla nas w 2014 roku jedna z najstarszych niemieckich firm budowlanych – delegująca od wielu lat kilkaset osób na teren Niemiec. Biuro BVMW w Krakowie mieści się w oddanym do użytkowania w 2015 roku budynku Izby Pracodawców Polskich i portalu Delegowanie.pl (www.ipp.org.pl/cbz). Biurowiec zlokalizowany jest w najbardziej prestiżowej dzielnicy Krakowa. Gruntowną adaptację budynku przeprowadziła dla nas w 2014/2015 roku wiodąca polska firma budowlana działająca we Francji. Od wielu lat wspieramy polskie firmy działające na terenie UE. Oprócz niezawodnego wsparcia prawnego dajemy polskim przedsiębiorcom szerokie kontakty z kontrahentami zagranicznymi. Zacieśnienie współpracy z niemieckim zrzeszeniem BVMW wpisuje się w tą politykę. Z badań przeprowadzonych w 2014 roku wynika, że większość niemieckich zleceniodawców polskich firm to właśnie członkowie BVMW. Niemieckim firmom zapewnimy nie tylko wszechstronne wsparcie na polskim rynku, ale także rekomendujemy sprawdzone przez nas polskie firmy, które delegują pracowników za granicę.”

– Powiedział dla portalu www.rynekdelegowania.pl Tomasz Major, Partner Zarządzający w Brighton&Wood - wiodącej kancelarii obsługującej polskie firmy delegujące pracowników do Niemiec oraz Prezes Izby Pracodawców Polskich – największej organizacji wspierającej polskie firmy kierujące personel za granicę.

 


Wyczerpujące komentarze do przepisów o delegowaniu pracowników:www.delegowanie.pl/komentarze

Ponad 2100 stron rzetelnych, dogłębnych opracowań, przykładów z praktyki i orzecznictwa. Całość podzielona na siedem tomów. „To prawdziwa ‘Biblia Delegowania’, obowiązkowa lektura dla każdego, kto zajmuje się transgranicznym zatrudnieniem.”- Portal Delegowanie.pl; „Po raz pierwszy pojawia się na rynku wydawniczym kompletne i wyczerpujące opracowanie dla firm delegujących pracowników za granicę.” - dr Joanna Bzdok Instytut Zatrudnienia Transgranicznego; „Nikt nie zna się lepiej, niż Major, na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej”
Tygodnik „Wirtschaftswoche”.

 

Publikacje książkowe i ebooki n/t delegowania za granicę pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców: www.delegowanie.pl

Wyczerpujące analizy podatkowe, ubezpieczeniowe i prawne na wszystkie tematy nurtujące firmy delegujące.

 

Miesięcznik delegowanie: www.delegowanie.pl/miesiecznik_delegowanie

Co miesiąc wszechstronne opracowania, analizy praktyków, najnowsze orzecznictwo na kluczowe tematy relewantne dla firm kierujących za granicę pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.

 

Kancelaria Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

 

Obsługa prawna, podatkowa i w zakresie A1 dla firm delegujących

Obsługa prawna, podatkowa i w zakresie A1 dla firm delegujących

Dokumentacja dla firm delegujących opiekunki do Niemiec

Dokumentacja dla firm delegujących opiekunki do Niemiec

Seminaria n/t delegowania opiekunek


Seminaria n/t delegowania opiekunek

Członkostwo w Sekcji Opieki IPP