Dbamy o najwyższe standardy opieki w UE
Sekcja Opieki działająca przy IPP jest największą organizacją wspierającą polskie firmy delegujące opiekunki do Niemiec.
Ze wsparcia IPP korzysta co roku ponad 2400 firm zajmujących się transgranicznym i nowoczesnym zatrudnieniem, w tym ponad 300 polskich i niemieckich agencji opieki.

Jesteś tutaj

Certyfikacja pracowników

Instytut Opieki prowadzi certyfikację kompetencyjną pracowników i zleceniobiorców zatrudnionych w firmach świadczących usługi opieki domowej w Niemczech.

Certyfikat kompetencyjny wieńczy obszerne teoretyczne szkolenie merytoryczne i językowe oraz szkolenie praktyczne odbywane w wybranych firmach świadczących usługi opieki domowej w Niemczech.

  • Koszt certyfikacji: 500,00 PLN + VAT (certyfikacja jest bezpłatna dla pracowników i zleceniobiorców kierowanych przez Członków Premium Sekcji Delegowanie IPP oraz przez firmy na stałe obsługiwane przez Brighton&Wood; pracownicy i zleceniobiorcy Członków Zwyczajnych Sekcji Delegowanie IPP korzystają ze zniżki 75%).
  • Koszt materiałów 25 PLN+VAT.
  • Postępowanie egzaminacyjne: 25 PLN+VAT (postępowanie egzaminacyjne jest bezpłatne dla pracowników i zleceniobiorców kierowanych przez Członków Premium Sekcji Delegowanie IPP oraz przez firmy na stałe obsługiwane przez Brighton&Wood; pracownicy i zleceniobiorcy Członków Zwyczajnych Sekcji Delegowanie IPP korzystają ze zniżki 50%).
  • Koszt wydania certyfikatu w j. polskim i niemieckim: 15 PLN + VAT.
  • Do w/w kosztów Instytut Opieki dolicza rzeczywiste koszty przesyłek materiałów/certyfikatów.

Obsługa prawna, podatkowa i w zakresie A1 dla firm delegujących

Obsługa prawna, podatkowa i w zakresie A1 dla firm delegujących

Dokumentacja dla firm delegujących opiekunki do Niemiec

Dokumentacja dla firm delegujących opiekunki do Niemiec

Seminaria n/t delegowania opiekunek

Seminaria n/t delegowania opiekunek

Członkostwo w Sekcji Opieki IPP